Montaż

ZADASZENIE KONTENEROWE

OGÓLNA INSTRUKCJA MONTAŻU

namioty

Lista części

Przykład dla modelu C2640

Kod częściOpisIlość
L1Płyta podstawy (z zapadką przywiązywaną)7
R1Płyta podstawy dla narożników (z zapadką do mocowania)                          7
1Rura górna gięta7
2Środkowa rura gięta14
3Rura ściany bocznej (gięta rura)14
4Połączenie płatwi30
5Rura nośna12
6Klips (Klamra)24
7Dolna rura napinająca do pokrycia dachowego  2 komplety
8Pokrycie dachu1
9Śruba M8x7084
10Śruba M10x8035
11Liny12
12Zatyczka plastikowa fi 324
13Pas transportowy do napinania namiotu14
14Gniazdo kątowe4
15Napinacz pasa transportowego14

SPECYFIKACJA PRODUKTU

Długość: 12m Szerokość: 8m Wysokość: 3m Przykład dla modelu C2640

Maksymalne obciążenie wiatrem to 80 km/h

Maksymalne obciążenie śniegiem to 0,28 kPa

WAŻNE—– NAJPIERW PRZECZYTAJ INSTRUKCJĘ

Niewłaściwe przygotowanie terenu, montaż i konserwacja mogą unieważnić gwarancję i spowodować niepotrzebny i kosztowny błąd. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami tel. +48608529940 mail: kontakt@inamiot.pl

Dla łatwego montażu zidentyfikowaliśmy każdy pojedynczy komponent z kodem części wskazanym na liście części. Zapoznaj się z numerami kodów części i rysunkiem, aby zapewnić bezproblemowy montaż.

PRZECZYTAJ  INSTRUKCJE ZE ZROZUMIENIEM PRZED MONTAŻEM, JEŻELI MASZ WĄTPLIWOŚCI ZADZWOŃ +48608529940 lub napisz maila: kontakt@inamiot.pl

Film o montażu naszej hali namiotowej

Zadaszenie QH szybki montaż bez spawania

 1. Sprawdź zawartość przesyłki po otwarciu skrzyni transportowej. Upewnij się, że wszystkie elementy zadaszenia kontenerowego są w skrzyni.
 2. Nie ustawiaj zadaszenia kontenerowego podczas silnego wiatru, na ternie podmokłym, na niestabilnym podłożu.
 3. Sprawdź lokalne przepisy i zaplanuj tak miejsce montażu zadaszenia aby zachować wymagany odstęp od  przewodów elektrycznych, gazowych, wodnych i in.
 4. Jeżeli podstawą do rozłożenia zadaszania są kontenery morskie, powinny być wypoziomowane, ustawione wg instrukcji tj. Równolegle i jeżeli nie są przytwierdzone do gruntu to powinny być obciążone zgodnie z przepisami dla obszaru na którym ma stanąć zadaszenie.
 5. Pracuj zgodnie z wymogami BHP.
 6. Zapewnij sobie podczas montażu dostęp do kontenerów z każdej strony, tak, aby manewrować  wózkiem widłowym, ładowarką teleskopową, podnośnikiem itp.
 7. Wszystkie czynności powinny wykonywać osoby z odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi.
 8. Sprawdź prognozę pogody.
 9. Utrzymuj obszar roboczy w czystości.
 10. Uważaj, aby podczas montażu nie przyciąć palców zaciskami i rurkami. Montuj w rękawicach ochronnych, butach roboczych itp.
 11. Należy pamiętać o bezpieczeństwie osobistym podczas montażu i użytkowania.
 12. W kontakcie z plandeką nie stosować ostrych narzędzi.
 13. Jeżeli montujesz zimą plandekę to sama plandeka na 2 dni przed montażem  musi być składowana w pom. O temp. min. + 10 C lub wyższej i w takiej temperaturze rozkładana. W innym przypadku na plandece mogą powstać załamania lub pęknięcia.
 14. Należy montować zadaszenie tylko z dostarczonych elementów. Nie wolno przerabiać, zmieniać itp. elementów zadaszenia kontenerowego. Jakiekolwiek zmiany w elementach, podmiany elementów spowodują utratę gwarancji.

SPRZĘT I NARZĘDZIA POTRZEBNE DO INSTALACJI

 1. Taśma miernicza
 2. Kreda (marker)
 3. Poziomica
 4. Klucze do śrub.
 5. Drabina schodkowa
 6. Spawarka (w wersji spawanej do kontenera)
 7. Młotek
 8. Nożyk.

PROCES INSTALACJI

 1. Kontenery na których jest rozłożone zadaszenie powinny być przytwierdzone do podłoża!!! Jeżeli jest to niemożliwe to obciąż kontenery tak, aby podmuch wiatru nie spowodował ich przesunięcia, ponieważ spowoduje to zniszczenie konstrukcji namiotu i samego namiotu.

A—INSTALACJA PODSTAW

Proszę zapoznać się ze schematem (Rysunek 1), aby umieścić płyty podstawy.  JEDNOSTKA: mm

rys1
Rysunek 1

1. Miara, podana jest od środka do środka rur. Odnosząc się do powyższego schematu i potwierdzając miejsce płytek bazowych.

2. Wszystkie płytki bazowe wymagają użycia spawarki i wykwalifikowanego spawacza do połączenia płyt bazowych z kontenerami.

B – INSTALACJA RAMY

 1. Jak pokazano na rysunku 2, znajdź górną giętą rurę (kod części 1), środkową gięta rurę (kod części2) i rury gięte ściany bocznej (kod części3). Aby połączyć je za pomocą M8x70 (kod części 9), która tworzy jedną grupę łuków. Zwróć uwagę na kierunek śruby. NIE WOLNO montować śrub na górze kratownicy, gdzie będzie spoczywał materiał, ponieważ uszkodzisz materiał.
 2. Umieść zmontowany łuk w jednej płycie bazowej i wciśnij drugi koniec łuku w przeciwległą płytę bazową.
 3. Kończąc montaż pierwszych dwóch łuków, podłącz  do nich płatwie przyłączeniowe za pomocą M10x80 (kod części 10). Istnieje 5 sztuk płatwi połączeniowych (kod części 4) między dwoma łukami. Następnie zainstaluj trzeci łuk w płycie podstawy i skręć płatwie. Na koniec zainstaluj rurę nośną (kod części 5) za pomocą M8x70 (kod części 9) i klipsa (kod części 6). Połączenia śrub i miejsca gdzie elementy łuków wchodzą jeden w drugi zabezpiecz „szarą taśmą monterską” (silver tape, taśma naprawcza).
rys2
Rysunek 2

C–INSTRUKCJA DOŁĄCZONEJ POKRYWY

rys3
Rysunek 3

Montaż plandeki dachu

Ważne: NIE instaluj zadaszenia w warunkach silnego wiatru.

 1. Najpierw ułóż plandekę (kod części 8) na dachu jednego z kontenerów i zamocują ją do kontenera. Połóż plandekę RÓWNOMIERNIE, OSTROŻNIE I POWOLI na ramie. Sprawdź tkaninę aby była równomiernie rozłożona.

Przyspawaj gniazda montażowe kątowe (kod części 14) na każdym kontenerze i użyj lin (kod części 11), aby przywiązać plandekę do rur stelażu z przodu i tyłu. Na koniec przywiąż tkaninę dachu do gniazd kątowych montażowych.

2. Włóż rurę dolnego napięcia plandeki (kod części 7) w kieszeń w plandece. Następnie natnij materiał plandeki nad rurą na szerokość pasów transportowych w kieszeni rury napinającej przy napinaczach pasów transportowych (kod części 14A). Następnie obłóż pas transportowy dokoła rury  napinającej plandekę, tak jak na rysunek 3. Równomiernie napinaj pasy transportowe tak, aby plandeka się równomiernie ułożyła na konstrukcji dachu.  Na koniec  zainstaluj zatyczkę fi 32 (kod części 12) na dwóch

UWAGA: NIE POZOSTAWIAJ POKRYCIA DACHOWEGO NIEZAMOCOWANEGO W ŻADNYCH OKOLICZNOŚCIACH do czasu zakończenia końcowego montażu i dokręcania konstrukcji.

Proces jest dość łatwy. Ale niektóre korekty dokręcania będą konieczne, aby uzyskać płaską, napiętą powierzchnię dachu. Proszę kontrolować pokrycie dachu min. raz na miesiąc.

Poradnik eksploatacji.

 1. Podczas używania upewnij się, że jest odpowiednia wentylacja spalin i innych niebezpiecznych oparów.
 2. Uważaj na źródła energii i ciepła. Nie trzymaj źródeł ciepła w pobliżu plandeki. Nie wystawiać na działanie otwartego ognia.
 3. Urządzenia grzewcze oraz inne źródła ciepła, muszą znajdować się min. 2 m od zadaszenia.
 4. Zdejmij pokrywę podczas huraganu.
 5. Sprawdzaj mocowanie kontenerów do podłoża. Kontenery na których jest rozłożone zadaszenie powinny być przytwierdzone do podłoża. Jeżeli jest to niemożliwe to obciąż kontenery tak, aby podmuch wiatru nie spowodował ich przesunięcia, ponieważ spowoduje to zniszczenie konstrukcji namiotu i namiotu. Kontroluj zakotwienie kontenerów min. raz w miesiącu i po każdym silnym wietrze > 50 km/h.
 6. Konieczne jest naciągnięcie tkaniny dachowej za pomocą pasów transportowych dołączonych do zestawu, na tyle mocno, aby uniknąć  „hamaków” na dachu. W czasie użytkowania należy ponowne naciągnięcie raz lub dwa razy tkaninę po kilku miesiącach użytkowania. Jest to szczególnie ważne podczas montażu zadaszenia w chłodne dni (jesień i zima), ponieważ tkanina jest wtedy sztywna. Kiedy mamy słońce i ciepłą pogodę,  układa się lepiej na konstrukcji i  tkanina może zrobić się „luźna”, wtedy należy napiąć ponownie tkaninę.  
 7. Obowiązkiem właściciela jest  natychmiastowe zdejmowanie śniegu, jeśli nie zsuwanie się samoistnie.
 8. Pasy transportowe i inne gumowe elementy to części które podlegają zużyciu. Należy kontrować ich stan raz na miesiąc i wymieniać zgodnie z potrzebą.
 9. Do czyszczenia plandeki zadaszenia kontenerowego, zalecany delikatny rozwór wody z płynem myjącym, który nie uszkadza PVC. Urządzenia myjące typu Karcher mogą być stosowane o niskim ciśnieniu i z bezpiecznej odległości.
 10. W przypadku demontażu, użyj listy pakunkowej. Nie pakuj mokrego zadaszenia.