Montaż zagrody dla zwierząt 6×6

Tym artykułem w blogu postanowiłem przybliżyć kolejność etapów montażu zagrody dla zwierząt CT 2020 wymiar 6x6m. Tekst ten, można odnieść do wszystkich naszych produktów, ponieważ konstrukcja i system montażu jest bardzo zbliżony. Wszystkie nasze rozwiązania to hale, zadaszenia, zagrody, składane z elementów rur stalowych wkładanych jedna w drugą i skręcanych  na śruby.

 1. Otwórz skrzynię pakunkową i zapoznaj się z instrukcją montażu. Sprawdź czy w skrzyni są wszystkie elementy z instrukcji. Pogrupuj elementy konstrukcji to ułatwi Ci pracę.
 2. Wytycz sobie linie proste prostopadłe do siebie. Będą one wyznaczały miejsce montażu namiotu. Teren musi być wypoziomowany.
 3. Rozłóż podstawy montażowe  zgodnie z instrukcją. Sprawdź dokładnie wymiary. Sprawdź przekątne. Przekątne powinny  być równe, wtedy zachowany jest kont prosty między  podstawami montażowymi.
 4. Przybij podstawy montażowe do gruntu za pomocą dostarczonych kołków. Kołki z zestawu są kołkami do gruntu. Jeżeli montujesz na innym podłożu, musisz użyć innych kołków.
 5. Zmontuj wszystkie łuki konstrukcji na ziemi. Nie skręcaj śrub mocno. Przełóż śrubę i lekko ją skręć tak aby łuk można było unieść. Dokręcać będziemy później. Pamiętaj żeby przekładać śruby tak, aby gwint nie dotykał plandeki.
 6. Podnieść i włóż w podstawy montażowe 2 pierwsze łuki. Skręć łuki do podstaw montażowych. Skręć poprzeczki boczne, skręć płatwie dachu. Skręć lekko. Dokręcać będziemy później. . Pamiętaj żeby przekładać śruby tak, aby gwint nie dotykał plandeki.  
 7. Montuj kolejne elementy zgodnie z instrukcją. Jeżeli wszystko jest dobrze, dokręć śruby. . Pamiętaj żeby przekładać śruby tak, aby gwint nie dotykał plandeki. Owiń taśma połączenia rur, tak, aby zakryć miejsca w których rury się łączą.
 8. Plandekę montujemy w dzień bez wiatru.
 9. Plandekę zostaw na słońcu na parę godzin, wtedy lepiej się ułoży na konstrukcji. Jeżeli montujesz przy temperaturze poniżej 10 stopni celujesz. Zostaw plandekę w ogrzewanym pomieszczeniu na 48 godzin.  Zawiąż sznurki do plandeki co ok 2 m. Przerzuć sznurki nad konstrukcją. Przeciągnij plandekę ponad konstrukcją, ciągnąc za sznurki. Jeżeli plandeka idzie ciężko, unieść ją delikatnie ponad konstrukcję i podciągaj po kawałku.
 10. Wyrównaj plandekę na konstrukcji namiotu.
 11. Załóż rury napinające plandekę. Są to rury wzdłuż całej plandeki. Napnij pasami plandekę. Zluzuj pasy napinające. Plandek powinna się ułożyć.
 12. Zacznij wiązać plandekę do konstrukcji. Staranie ją naciągaj wzdłuż konstrukcji. Wiąż plandekę do konstrukcji co 3-4 oczka, wtedy naciąg jest mocniejszy. Przy naciąganiu plandeki wzdłuż, możesz użyć pasów napinających. Naciąganie wzdłuż konstrukcji zacznij od góry i idź na boki konstrukcji.
 13. Naciągnij plandekę pasami napinającymi.
 14. Konstrukcja gotowa.
Ta strona używa ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na użycie plików ciasteczek zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.Czytaj więcej.